You are currently viewing NEU piimhappebakteritega kääritatud koeratoit KARP

NEU piimhappebakteritega kääritatud koeratoit KARP

  • Post category:BLOGI

KARP sari on välja töötatud silmas pidades allergilisi ja seedeprobleemidega koeri aga kogu sari sobib ka kõikidele tervetele koertele!  KARP-i võib toita ka ennetava meetmena. Praegune kogemus näitab, et kolm korda nädalas KARP  toitu hoiab soolestiku heas korras.  KARP toite võib toita püsivalt, igapäevaselt.

Fermentatsioon on iidne viis toidu valmistamiseks. Kääritamisel valmistatud toitu nimetatakse elusaks toiduks. Loomad kasutavad seda tehnikat  toidu maasse peitmisena.
Piimhappebakteriaalne fermentatsioon muudab süsivesikud piimhappeks, lagundab rasva rasvhapeteks ja valgu aminohapeteks. Nii saab loom toitu paremini omastada. Hunt kodustati koerana alles umbes 12 000 aastat tagasi, mis on evolutsioonis lühike aeg. Hundi dieet sisaldab  vähe süsivesikuid. Metslooma kodustamisel toimuvat muutust nimetatakse kodustamiseks.See muudab ka geneetilise pärandi. Koeral on muutunud rühm süsivesikute ainevahetusega seotud geene. See tähendab, et koer suudab paremini kasutada süsivesikuid kui hunt, kuid see ei tähenda, et ta oleks pudrusööja. Hunt saab saaklooma soolestikust päevas piimhappebakteriaalseid lisandeid ja peaaegu eranditult on need saakloomad taimtoidulised. Kust aga koer seda saab?
Sageli püüab koer selle puuduse korvata, süües muu hulgas rohtu ja hobusesõnnikut. Linnakoerad kannatavad mitmesuguste allergiate all. Koerad söövad asjatult palju antibiootikume ja ka dieettoite, mis muudavad olukorra sageli halvemaks. Üldiselt on soolestikualaste teadmiste tase veel ikka halb. Inimene tunneb kosmost paremini kui soolestikku.
Terves soolestikus olevale umbes 1200 bakteriliigist on nimetatud umbes 20 protsenti, mida saab laboris kasvatada. Teiste roll pole teada. On siiski teada, et tervislik soolefloora koosneb bakterite tasakaalu summast. Bakterid suudavad ise oma pärandit muuta. Soolestikku reguleerivad Darwini seadused, kus ühed kohanevad, nad arenevad ja teised kannatavad kaotuse all.Head bakterid kaovad. Selle tagajärjel kannatab soole limaskest.

Kui head bakterid ei seedi toitaineid, satuvad nad lekkivast soolestikust vereringesse. Sel juhul muudavad nad oma “perekonnanime”, siis hakatakse neid nimetama allergeenideks. See põhjustab immuunsüsteemi Th2 põletikku, madala raskusega kroonilist põletikku, mis varsti põhjustab mõne elundi koekahjustusi: silmad, nahk, kopsud, kõhunääre, maks … Efektiivne ravi on dieedi muutus ja soolefloora taastamine. Lisaks patogeensetele bakteritele hävitavad antibiootikumid ka häid baktereid, kuid mitte pärmi ja hallitust.Kolm nädalat pärast antibiootikumikuuri purskub pärm tavaliselt pinnale. Süsivesikud muunduvad kehas glükoosiks ja siin elab pärm. Kääritamisel muudetakse süsivesikud piimhappeks. See vähendab soole pH-d ja kannatavad soovimatud mikroobid, kes on väga tundlikud pH suhtes. MHB-KARPi säilitamiseks kasutatakse vürtse, esmased pärmitõrjevahendid põhinevad mõne vürtsi ekstraktidel.On teada, et vürtsid, pärm ja hallitus ei arene koos. MHB-KARPis sisalduvad piimhappebakterid võtavad kasvuruumi üle, soolefloora paraneb, soole limaskest paraneb, sooleseina rakud tahkuvad, sooles peatub lekkimine. Immuunsüsteem põhineb tervislikul sooleflooral. Bakterid reguleerivad immuunsüsteemi. Paljude haiguste taga on immuunvastuse häire.

Kuidas KARP toite  serveerida: 

Piimhappebakterid on külmunud olekus nn passiivses olekus. Sulatamine peab toimuma külmkapi temperatuuril.

Piimhappebakterid taluvad väga madalat pH-d. Mao pH on 1–3 ja nad ujuvad sellest läbi üksteist tervitades. Kuid nad on väga soojatundlikud. Kui sulatamine toimub liiga kiiresti, võivad nad surra soojašokki ja toit kaotab oma elus toidu mõtte.

Pärast sulatamist külmkapis  jäetakse toode toatemperatuuril avamata, seejärel toimub piimhappebakterite fermentatsioon.

Kui toit on külmikus üles sulanud, tõsta see toatemperatuurile (ära ava pakendi kilet, et toode ei puutuks kokku hapnikuga), toatemperatuuril lase tootel seista 2 õõpäeva,  näete et toit muudab värvi ja kile läheb punni – nii peabki olema. Kui kile lõhkeb ja läheb katki, siis ei ole muud, kui hakake aga serveerima, järelikult on bakterid oma töö juba teinud.

Kui kogu toru korraga ära ei kulu, siis pange ülejäänud toit külmikusse, hea kui on suletud anumas (mõni kaanega nõu), toit võib veel muuta oma värvi aga see on normaalne, külmkapis säilib see veel 2 päeva.

Kui on väga tundliku kõhuga koer või väga pirtsakas , siis alustage andmist alguses nii, et pakute vaid külmikus sulanud toitu,  seejärel tasapisi hakkate pikendama aega, mil see seisab toatemperatuuril (esialgu kasvõi pool tundi seismist toatemperatuuril ja tasapisi seda aega pikendades ) ehk et hakkate koera kõhtu tasapisi heade bakteritega harjutama ja uue lõhnaga kuniks saate samuti pakkuda juba 2 päeva kääritatud toitu.

Pärast avamist tuleks see uuesti külmkappi panna.Toode muutub oma pinnal kiiresti halliks vaid 2-3 tunni jooksul. Sellel moodustub pinnapealne pärm. Pindpärm on mittetoksiline, kuid tasuks siiski külmkappi panna. Pindpärm “kaitseb” toodet teiste mikroobide eest.Mhb kääritamisel tekib süsinikdioksiid, mis avaldab pakendile survet ja muudab selle pringiks. Pakendi peaksite avama noaga küljelt. Toiduportsjonile ei tohi lisada vedelikku. Ei ole hea lasta koeral juua pool tundi enne ja pärast söömist. Mao pH 1-3 neutraliseeritakse veega, mille pH on umbes 7,3-8, nii et rakud peavad tootma rohkem, rohkem ja rohkem vesinikkloriidhapet ning selle tulemuseks on röhitsemine ja refluks.KARPi toitu saab koerale süüa kogu elu või pärast koera taastumist, testides tema süsivesikute taluvust. KARP-i võib manustada ka profülaktiliselt.

Koera tuleks toita alati järjekorras alati järjekorras: jooksmine, ajutöö(trikkide tegemine), söök, puhkus. Trikid valite teie: istu, lama, kõrval, koht … Ja kui te järgite looduse kulgu, siis näete, et kui neil on kõht täis, hakkavad silmad kinni vajuma ja nad keeravad magama, inimene on ainus loom, kes lahkub söögilauast täis kõhuga tööle