You are currently viewing Maarjaohakas

Maarjaohakas

  • Post category:BLOGI

Kas sinu koera menüüsse kuulub juba  maarjaohaka pulber ?

Maarjaohakas on aastasadu olnud hinnatud ravimtaim. Kaasajal hinnatakse seda okkalist iludust nii loodusravis kui kaasaegses meditsiinis ning lisatakse mitmete ravimite koostisesse.

Kindlasti peaks maarjaohakat saama juurde vanemad koerad, maksahaiguste või maksakahjustustega koerad, ravimeid tarvitavad loomad.

Maarjaohakat võiks anda ka vaktsineerimiskuuri ajal – alustada paar nädalat enne vaktsineerimist ja anda vähemalt neli nädalt peale vaktsineerimist.

Maarjaohaka kasulikud omadused :

1. Maksa puhastamine ja toetamine

Maarjaohakas aitab ehitada üles maksa rakke, eemaldades sealjuures maksa ladestunud toksiine. Seetõttu on maarjaohakas tõhus vahend pestitsiididest, raskemetallidest, õhu ja vee reostustest puhastumiseks. Maks on suur ja väga oluline organ kehas ning üheks maksa ülesannetest on vere puhastamine. Vere kvaliteet aga mõjutab omakorda terve organismi seisundit.

Maks aitab samuti kaasa hormoonide tootmisele, vabastab glükoosi verre, tagades sellega keha püsiva energiataseme ning aitab eemaldada meie verest kahjulikke aineid. Samuti reguleerib maks sapi eritumist, mis tagab rasvade omastamist toidust. Seega on äärmiselt oluline, et maks oleks puhas ja terve.

Maarajohakas on näidanud häid tulemusi mitmete maksa haiguste ravil.

2. Aitab ennetada vähi teket

Maarjaohaka seemned sisaldavad rikkalikult tugeva antioksüdantse toimega flovanoidi silümariini. Silümariini toimet seostatakse vähirakkude arengu riski vähendamisega ja nende rakkude taandumisega, kuna see tugevdab immuunsüsteemi ja võitleb DNA kahjustustega.

2007. aastal viis University of Minnesota läbi uuringu, mille tulemusena leiti, et silümariinil on tugev pre-kliiniline maksa kaitsev ja antikantserogeenne toime, sh vähirakkude kasvu pärssimine.

Keskmiselt 50-70% maarjaohakas esinevatest silümariini molekulidest on silibiini tüüpi. Tegu on antioksüdandiga, mis stimuleerib proteiini sünteesi ja tugevdab tervete rakkude välimist kihti, kaitstes neid kahjustuste ja mutatsioonide eest. Samuti see takistab toksiinide jäämist kehasse, aitab rakkudel uueneda ning võitleb saasteainete, kemikaalide, raskemetallide ja vabade radikaalide kahjuliku mõju eest. University Magna Graecia uuringute andmetel kaitseb silümariin rakke, blokeerides toksiine sidumast rakkude membraanide retseptoritega.

Maarjaohakaga saab samuti toetada endrokriinsüsteemi ja tervet seedesüsteemi, aidates kaasa sapi ja ensüümide tootmisele ning vere puhastamisele ainevahetusjääkidest.

6. Toetab naha tervist 

Kuna maks on nö. mürkide filter ja tihtilugu saavad allergiad ja erinevad nahahaigused ning sügelemised alguse just kahjulikest ainetest kehas, siis uuringud on näidanud, et korralik maksa toetus ja puhastus on vähendanud oluliselt sügelusi ja allergilisi reaktsioone ning aitab hoida naha tervist.

7. Vananemisvastane toime

Nagu mainitud eespool, aitavad maarjaohaka antioksüdandid hoida ära vabade radikaalide kahjustusi kehas ning aitavad kaasa vere ja seedesüsteemi toksiinidest puhastumisele. Seeläbi saab maarjaohaka tarvitamine tõesti aeglustada keha vananemise protsessi. Seda mõju on näha nii välispidiselt , kui tunda ka seespidiselt (organite parem toimimine ja nende parem tervislik seisund).

Maarjaohaka tervendavad omadused võivad hoida ära mitmeid tõsiseid eaga kaasnevaid haigusi, sealhulgas südamehaigused, vähk, suhkruhaigus, neerude ja maksa kahjustused.

Antioksüdantide tervendavad omadusel teevad maarjaohaka ka väga kasulikuks silmade, liigeste ja lihaste hea tervisliku seisundi säilitamiseks.

 

GRAU maarjaohakapulber on  puhas, 100 % ainult maarjaohaka jahvatatud seemned, millel on parimad tervistavad omadused.

Maarjaohaka pulbri leiad Pontu epoest :  https://pontu.eu/pood/koerale/barf-lisandid/maarjaohaka-pulber/